Blog

Zamanınızı Daha İyi Kullanmak için En İyi 5 İpucu!

Emlak alanında yeniyseniz, zaman yönetimi ve görevleri önceliklendirme ustalaşmanız gereken bir beceridir. Aşağıda, genel üretkenliğinizi artırmak için zamanınızı daha iyi kullanabileceğiniz beş yol bulunmaktadır.#1: İş arkadaşlarınız ve sevdiklerinizi uyarın


Gün içinde daha fazlasını yapmaya çalışıyorsanız; ailenizi veya iş arkadaşlarınızı, önemli çalışma saatlerinde araya girmemeleri için bilgilendirdiğinizden emin olun. Çalışmanızın sürekli bölünmesi verimliliğinizi olumsuz etkileyecektir.


#2: Zaman bloğu


Günün belirli saatlerinde çalışma listenizdeki öğelere yönelik odaklanabilmek için her bir kalem işe özel bir zaman aralığı tanımlayın. Başarısız olmaktan kaçınmak için her birine yeterli ve gerçekçi bir zaman ayırdığınızdan emin olun.


#3: Önce zor şeyleri yapın


Listenizde sizi uğraştıracak zorlu şeyleri öne alın. Zor görevleri listede sonraya bırakmak, hem üzerinizde psikolojik baskı oluşturur, hem de o işi erteleme düşüncesinin doğmasına neden olur. Bu nedenle zor işleri öne alıp çalışma enerjinizin büyük kısmını o görevlere aktarmak, doğru bir zaman planlaması için önemli noktalardan biridir.#4: Çökme zamanınız için daha kolay öğeler planlayın


Öğle yemeğinden sonraki saatlerde gelen rehavetle veya eve dönmeden önce üretkenlikle mücadele ettiğinizi biliyorsanız, daha kolay öğeleri veya dört gözle beklediğiniz görevleri bu zorlandığınız zaman dilimleri için planlayın. Alıcınızın istediği kriterlerde mülk aradığınızda, tek tek ilan sitelerine bakmak yerine Fizbot içerisinden alıcınızın kriterlerini girip hızlıca uygun ilanlara ulaşabilir ve seçtiğiniz ilanları kısa sürede Fizbot’un "Sunum Hazırla" özelliğinden faydalanarak sunum hazırlayabilirsiniz.


#5: Dikkatinizi dağıtan şeyleri susturun


Zor bir görevi bitirmek için kısa bir vaktiniz mi var? Dikkat dağıtıcı unsurları en aza indirerek odağınızı korumaya özen gösterin. Telefonunuzu sessize alın. Bildirimlerinizi kapatın. Gerekirse ofisinizin veya çalışma alanınızın kapısına bir not koyun. Dikkatinizi korumak, işlere ayırdığınız sürenin de kısalmasını, böylelikle kalan işler için de daha fazla vakit bulmanızı sağlayacaktır.


Bloglarımızı yakından takip etmek için aylık bültenimize kaydolmayı unutmayın!

Fizbot Aylık Bültene Kayıt Olun

Fizbot Blog olarak sizlere en değerli bilgileri ulaştırmak için durmadan çalışıyoruz. Bu ve bunun gibi makalelerin e-postanıza aylık bülten olarak gelmesini istiyorsanız bize e-posta adresinizi vermeniz yeterli.