Blog

TAKBİS Sistemi ile Tapu İşlemlerinizi Online Yapabilirsiniz


Ev alım ve satım işlemlerinde sürecin ne kadar yorucu olduğunu bilirsiniz. Emlak hakkında danışmanınız ile anlaştıktan sonra alıcıyı yerine getirmesi gereken uzun soluklu bir dizi görev bekler. Bu işlemlerin tamamı resmi olarak Tapu ve Kadastro adı altında toplanır. Dolayısıyla bir konut almak ya da satmak istediğinizde Tapu Sicil ve Kadastro Müdürlüklerine başvurarak evrakları doldurmanız, noterde onaylatmanız gerekecektir. 

Ancak bir e-devlet projesi olarak ortaya çıkan TAKBİS (Tapu ve Kadastro Sorgulama, Tapu Randevu Alma) uygulaması ile bu tip işlemler kolaylıkla halledilebiliyor. Tapu ve Kadastro resmi dairelerinde çalışan memurlara başvurduğunuzda mevzuata uygun ve bilgisayar ortamında işlemlerinizi kısa sürede tamamlayabilirsiniz. 

Hem rahat hem ulaşılabilirTAKBİS sistemi aracılığıyla tamamladığınız alım ya da satım işlemi sırasında sıkıcı evrak işlerinden kurtulmuş olursunuz. Yanı sıra memurlarında işini kolaylaştıran online adımlar sayesinde insan eliyle oluşabilecek hataların da önüne geçilmiş olur. 

Sistem hayatınızı yalnızca satış sırasında kolaylaştırmıyor. Dilediğiniz an size ait TAKBİS tapu sorgulama bilgilerinizle uygulamaya giriş yapabilir ve her türlü üzerinizde bulunan taşınmaz malların takibini yapabilirsiniz. Aynı zamanda gerekli durumlarda başvuracağınız resmi kurum şahıs veya kamu taşınmazlarının takip ve kontrollerini de hızlıca gerçekleştirebiliyor. 

TAKBİS uygulamasını nasıl kullanabilirim?


Takbis tapu ve kadastro sorgulama, takip ya da yeni randevu oluşturmak için TAKBİS uygulamasını telefonunuza indirmelisiniz. Yanı sıra TAKBİS’e giriş bilgisayar üzerinden ya da yine mobil ortamda e-devlet veya Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü sayfasında bulunan erişim linki üzerinden de yapılabilmektedir. 

Sisteme direkt erişim sağladığınızda sizden kullanıcı kodu ve şifre isteyecektir. Eğer daha evvel herhangi bir işlem yapmadıysanız şifrenizi ya da giriş adınızı bilmemeniz normaldir. Bunun için dilerseniz müdürlüklerden yardım alabilir ya da e-devlet üzerinden bağlantı açarak girebilirsiniz. 


Fizbot Aylık Bültene Kayıt Olun

Fizbot Blog olarak sizlere en değerli bilgileri ulaştırmak için durmadan çalışıyoruz. Bu ve bunun gibi makalelerin e-postanıza aylık bülten olarak gelmesini istiyorsanız bize e-posta adresinizi vermeniz yeterli.