Veri Güvenliği

Güncelleme tarihi: 15.02.2019


SSL

Makswin sunucularında kullanılan SSL, kullanıcılarımız ve sistem arasındaki verilerin şifrelenerek güvenli şekilde transferini temin ediyor.


Kullanıcı Erişimi

Sizin tarafınızdan kullanıcı olarak davet edilmediği sürece, kimsenin firma hesabınıza erişimi sağlanmaz. Sadece, teknik veya sistemsel bir arıza oluşması durumunda, Fizbot personeli destek amacıyla verinize ulaşır.


Kullanıcı Şifreleri

Kullanıcıların güçlü şifre yaratması beklenmektedir ve yarattıkları şifrelerin gizliliğinden kullanıcıların kendileri sorumludur. Uzun süre açık kalan oturumlar otomatik olarak kapatılır.


Fiziksel Güvenlik, Ağ Güvenliği ve Güvenlik Duvarı

Veri depolama ve yedekleme ile sunucuların güvenlik ve konfigürasyon hizmetleri için Microsoft'la çalışıyoruz. Microsoft Azure sanallaştırma (virtualization) tekniği ile fiziksel sunucular üzerinde sanal sunucular yaratarak veri depolama hizmeti veriyor. Ayrıca, kullandığımız işletim sistemleri geliştirildikçe olası güvenlik açıklarının bulunup anında müdahale edilebilmesi için yine Microsoft ile çalışıyoruz. Dışarıdan gelebilecek sanal saldırılara karşı ağ güvenliği ise Cloudflare ve Azure Güvenlik Duvarları yoluyla sağlanıyor. Böylelikle sistemimizi ve kullanıcılarımızı koruyabildiğimiz bir güvenlik duvarı yaratmış oluyoruz.


Veri Paylaşımı

Veri gizliliğini kullanıcı sözleşmemiz çerçevesinde korumayı taahhüt ediyoruz.


Veri Yedeklemesi

Olası teknik problemlere karşı verileriniz günlük olarak yedeklenir ve her bir yedek 2 hafta süreyle saklanır.


Veri Güvenliği

Fizbot ile verileriniz bilgisayarınızda depolanmaz. Böylece bilgisayarınızın bozulması, çalınması ya da kaybolması durumunda dahi verileriniz tamamen güvende kalır.


Verilerinizin güvenliği için:

Kimsenin tahmin edemeyeceği şifre belirleyin
Şifrenizi kimse ile paylaşmayın
Şifrenizi herhangi bir kağıda yazarak ortada bırakmayın.
Tarayıcınızı güncelleyin
Sadece https://fizbot.net veya App Store veya Google Play’deki Fizbot uygulaması üzerinden kullanici-girisi yaptığınıza emin olun.


Sorular

Herhangi bir sorunuz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.