Blog

Türkiye’de Kirası En Ucuz Evler Nerede?

Türkiye kiralık ev fiyatları bakımından bölgesel olarak oldukça farklılık gösteriyor. Hem kiracıları hem de gayrimenkul yatırımcılarını yakından ilgilendiren ev kiraları hakkında güncel rakamlar salgın döneminde de artış gösterdi. 

Türkiye’de ev kiralamak isteyenler, taşınmak isteyenler ya da ev almak isteyen yatırımcılar kiraların hangi şehirlerde yüksek olduğunu merak ediyor. Aynı zamanda koronavirüs nedeniyle ev satışlarında yaşanan düşüş kiraları da etkilediği için İstanbul gibi yoğun nüfuslu şehirlerde kiralık ev fiyatları son bir yılda yüzde 100’ün üzerinde arttı.

Pandemide en yüksek kirayı hangi şehir ödedi?

Pandemide en ucuz ev kirası Ağrı ilimizde.

Pandemide en ucuz ev kirası Ağrı ilimizde.


2020 yılı ev kiraları istatistik verilerine göre kirası en çok artan il Antalya iken en ucuz kira veren il Ağrı oldu. Ağrı ve Antalya’da satılık ev fiyatları da kira fiyatları seyrinde değişim gösterdiği görüldü. 

Ev alacaklar için en yüksek kira getirisi hangi şehirde?

En yüksek ev fiyatları Muğla'da.

En yüksek ev fiyatları Muğla'da.


2021 yılı konut yatırımı yapmak isteyenler için kira getirisinin dikkat çektiği iller ve ilçeler belirlendi. En yüksek kira ödeyen şehrin bin 573 ortalama kira ödemesi ile Muğla olduğu bilinirken, ilçenin ise 3 bin 565 ortalama kira ödemesi ile Sarıyer olduğu açıklandı. 

Bu rakamları takiben en yüksek kiraların İstanbul ilçelerinde bulunan evlerden alındığı da duyuruldu. Bunlar sırasıyla ortalama 2 bin 897 ile Beşiktaş, 2 bin 737 ile Bakırköy, 2 bin 349 ile Kadıköy, 2.156 ile Beyoğlu, 2 bin 84 ile Beykoz, 2 bin 3 ile Eyüpsultan, bin 870 ile Adalar, bin 814 ile Şişli ve bin 613 ile Zeytinburnu oldu.

Kiracılar için en ucuz kiralık evler nerede?

Türkiye genelinde yapılan araştırmalarda yıllık en ucuz kira fiyatları henüz açıklanmadı. Ancak geçen yıl Ağrı ilinin yer aldığı listede ucuz kira veren şehirleri Bingöl, Kırşehir, Malatya, Mardin, Muş, Nevşehir, Niğde ve Şırnak takip etti. 


Fizbot Aylık Bültene Kayıt Olun

Fizbot Blog olarak sizlere en değerli bilgileri ulaştırmak için durmadan çalışıyoruz. Bu ve bunun gibi makalelerin e-postanıza aylık bülten olarak gelmesini istiyorsanız bize e-posta adresinizi vermeniz yeterli.