Blog

Pandemide Emlak Satışı Sanal Ev Turları ile Çok Daha Güvenli

Kiralık ev arayanlara büyük hizmet

Kiralık ev arayanlara büyük hizmet


Salgın süresince emlak danışmanları müşterilerinin sağlık güvenliği açısından yepyeni ve teknolojik bir uygulamayı hayata geçirdi. Ev satın almak isteyenler emlak danışmanları ile online ofislerde buluştu ve sanal tur uygulaması sayesinde diledikleri evi gezme imkanı yakaladılar. 

Kiracılar ve satılık ev almak isteyenler koronavirüs salgını nedeniyle ev gezmek konusunda oldukça tedirgin. Uzmanlar pandemi bitene kadar emlak ve konut satışlarının düşmesini ön görürken, emlakta yeni bir dönem başladı. 

Online emlak danışmanlığı ile sanal ev turları

Ev kiralamak artık çok kolay

Ev kiralamak artık çok kolay


Sanal ev turu uygulaması salgın hastalığın ortaya çıktığı ilk dönemden bu yana tüm dünyada gerçekleştirilmeye başladı. Eski sistemde ev sahibi olmak isteyen müşteriler danışmanlık almak için emlak danışmanı ile yüz yüze gelmeliydi yanı sıra emlak danışmanları müşteriden önce muhitteki evleri ziyaret etmek durumundaydı. Online emlakçılık ile tüm bu zahmetler son buldu. 

Online görüşme için başvuru yapan müşteriler emlak danışmanlarına portföylerini görüşme esnasında belirtiyor. Ardından emlak danışmanları evlerin video formatında çekilmiş görüntülerini ya da varsa canlı gezme imkanını müşterilerine sunuyor. Drone kameralarla çekilmiş ev içi ve dış mekanlar yüksek çekim kalitesine sahip. Bu nedenle hem danışmanlar için ticarette güven esasına uygun hem de müşteriler için sağlıklarını tehlikeye atmayacak şekilde hizmet verilebiliyor.

Müşteriler ve emlak danışmanları oldukça memnun

Ev arayanlar uygulamadan çok memnun

Ev arayanlar uygulamadan çok memnun


Uygulama pandemi döneminde hayatımıza girdi ancak emlak satışlarını ve müşterinin gayrimenkul alanına ilgisini arttırmayı başardı. Öyle ki ülkemizde görüntülü ev ya da arazi gezdirme hizmetine talebin yüzde 200 arttığı kaydedildi. 

Dünya ülkeleri arasında ABD’de oldukça ilgi gören uygulama Türkiye’de henüz özel bir emlak bürosu tarafından hayata geçirildi. Ancak Emlakçılar salgın döneminde gayrimenkulleri alıcıya göstermede yaşadıkları zorlukları ilgili birimlere iletmeye devam ediyorlar.


Fizbot Aylık Bültene Kayıt Olun

Fizbot Blog olarak sizlere en değerli bilgileri ulaştırmak için durmadan çalışıyoruz. Bu ve bunun gibi makalelerin e-postanıza aylık bülten olarak gelmesini istiyorsanız bize e-posta adresinizi vermeniz yeterli.