Blog

Pandemide Tatil Evlerinin Fiyatları Ne Kadar?


Koronavirüs nedeniyle tatilciler bir süredir ev kiralamak konusunda endişeli. Diğer yandan tatil evleri de koronavirüs önlemleri aldığından harcamalarının arttığından şikayetçi. Bu nedenle tatil evlerinin fiyatlarında beklenmedik artışlar söz konusu.

Pandemi sırasında tüm dünyada oteller ve kiralık tatil evleri hijyen konusunda en üst düzeyde önlem almayı zorunlu kıldı. Tatil evi kiralamak isteyenlerin de ev tercihleri arasında uygulanan hijyen kuralları yer alıyor. Son dönemde tatil evi kiralamak hem yorucu hem de olduğundan pahalı hale geldi.

Koronavirüsün ülkemizde ilk kez ortaya çıktığı geçen yıl Mart ayında tatilciler tatil hayallerini askıya alsa da yaz aylarının da yaklaşması ile yeniden arayışa geçtiler. Bu yıl tatil planı yapanlar pandemide güvenli tatil yapabileceği uygun fiyatlı konaklama yerleri aramaya başladı. 

Pandemide hijyenik ve uygun fiyatlı tatil evleri mevcut


Her ne kadar geçtiğimiz yıl tatil evleri fiyatları otellerin ve seyahatlerin kısıtlanması nedeniyle pahalılaşmış olsa da bu sene tatil evleri umut vaad ediyor. Nisan sonu itibariyle yazlık yerlerde tatil yapmak isteyenler için ortalama oda fiyatları 600 türk lirasından başlayarak ileri ki aylara doğru bin liranın üzerine çıkıyor. 

Aile odaları ise Nisan ayından itibaren ortalama 660 türk lirası ile başlıyor. Bu evler denize ve sahile uzaklık bakımından da müşterilerin tercihen uygun gördüğü evler olarak nitelendiriliyor. Ultra her şey dahil bir tatil geçirmek isteyenlerin en çok tercih ettiği tesislerin fiyat tipinin de bu aralıkta olduğu biliniyor. Tatil evlerinin minimum konaklama gün sınırı ise üç gece üzerinden planlanıyor.

Öte yandan uzmanlar tatil yapacak olanlara konaklama yerlerinin salgın hastalık önlemleri açısından ilgili makamlarca verilen Sağlıklı Turizm Sertifikası’nı edinmiş olmalarını sormalarını tavsiye ediyor. 


Fizbot Aylık Bültene Kayıt Olun

Fizbot Blog olarak sizlere en değerli bilgileri ulaştırmak için durmadan çalışıyoruz. Bu ve bunun gibi makalelerin e-postanıza aylık bülten olarak gelmesini istiyorsanız bize e-posta adresinizi vermeniz yeterli.