Blog

Evde Çalışanlar İçin Ev Ortamı Nasıl Dizayn Edilmeli

Pandemi nedeniyle iş dünyasında birçok sektörde home-office çalışma tarzı başladı. İyiden iyiye hayatımıza giren bu evden çalışma fikri normalleşme sürecinde de devam edeceğe benziyor.

Ev hepimizin konfor alanı ve en rahat hissettiği yer olsa gerek, bu nedenle işinizi evden yapmak durumunda olduğunuzda veya bu seçeneği tercih ettiğinizde verimli bir çalışma ortamından ister istemez uzaklaşmış oluyorsunuz. Evden çalışırken böyle bir olumsuzluk ile karşılaşmamak ve yüksek bir çalışma performansı gerçekleştirmek istiyorsanız evinizde ofis ortamı yaratmalısınız. Fakat bu kişisel bir alanın tamamını kurumsal bir yere çevireceğiniz anlamına gelmiyor. Aksine hem eğlenceli hem de işinize resmiyet katacak bazı öneriler ile çalışma hayatı eskisinden daha sıkıcı bile olabiliyor.

İşte home-office çalışanlar için ev dekorasyonu hakkında bazı fikirler:

Minimalist Çalışma Alanı


Fotoğraf: Roger Davies

Siz de görseldeki gibi 900 metrekarelik bir alanın minik bir köşesini işinize ayırabilirsiniz. Dekoru tamamen beyaz bir palet ve stratejik olarak yerleştirilmiş renk vurgularıyla minimalist bir his veren mekanın geri kalanıyla uyumlu hale getirilmiş. Örneğin dairenin alanını büyütmek için özel renkler kullanılmış. Böylece yatak odası tembelliğinden kurtulmuş ama rahatlığınızdan ödün vermemiş olacaksınız.

Yerden Tasarruflu Çalışma Modeli


Fotoğraf: Michael Moran

Bu ev tipi plaj şıklığını aratmayan cinsten. Ev ofis alanında yine minimalizm kullanılarak alan pratik çözümlerle verimli bir şekilde kullanılmış. Bakın bir puf birçok işi üstleniyor: kitaplık, tabure ve bir çalışma arkadaşı için ekstra sandalye olarak bile kullanabilirsiniz. Ayrıca sizde evinizde beyaz renklere yer vererek çalışmaya zinde başlayabilirsiniz.

Güneşli Çalışma Alanı


Fotoğraf: Roger Davies

Bu neşeli alan, keskin açılarla doldurulmur ve aynı zamanda işi eğlenceli hale getirmişe benziyor. Canlı yayınlar ve toplantılar için de arka plan oldukça uygun. Büyük güneş alan bir pencerenin yanında olması da ayrıca çalışma isteği uyandırıyor.


Fizbot Aylık Bültene Kayıt Olun

Fizbot Blog olarak sizlere en değerli bilgileri ulaştırmak için durmadan çalışıyoruz. Bu ve bunun gibi makalelerin e-postanıza aylık bülten olarak gelmesini istiyorsanız bize e-posta adresinizi vermeniz yeterli.